Megtalálja a pandát a birodalmi rohamosztagosok között?
Itt a "keresd a pandát" új kiadása: ezúttal a Star Wars szereplői között kell kutakodni.
Itt a "keresd a pandát" új kiadása: ezúttal a Star Wars szereplői között kell kutakodni.
Míg a legtöbb Star Wars-rajongó legfeljebb csak egy világító műanyaggal rohangál, van, aki igazi fegyvert készített.
Rekordidő, 12 nap alatt érte el az egymilliárd dolláros (288 milliárd forint) bevételt a Star Wars: Az ébredő Erő című sci-fi - jelentette be a Walt Disney Co. filmstúdió.
A Disney kitette a Star Wars 8 szereplőválogatásra való felhívását, az üzenetben pedig elrejtették azokat a neveket, akik már biztosan játszanak majd a másfél év múlva érkező filmben.
Úgy tűnik nem csak a Star Wars-rajongók, hanem a kutyák és macskák is szívükbe zárták Az ébredő Erő legszerethetőbb figuráját.
Sorozatban kilencszer nézte meg Az ébredő Erő című új részt egy amerikai mozilánc által rendezett Star Wars-maraton nyertese.
Az Ébredő Erő nemcsak a mozipénztárakat robbantotta fel, de nagyon úgy fest, hogy a mindennapi cikkeket áruló hiper- és szupermarketláncok is le tudják húzni a magukét a Star Wars brandről. A jellegzetes betűkkel, esetleg valamelyik sztárfigurával ellátott termékeket viszik, mint a cukrot, legyen az dobozos tej, adventi naptár, üdítőital vagy reggeli zabpehely.
A Kenner nevű játékgyártó még az eredeti Star Wars-láz idején, 1981-ben kiadott egy játéknak viszonylag méretes AT-AT lépegetőt, aminek azonban volt egy komoly problémája: nem működött. Most már működik.
Star Wars-lázban ég a világ, így érthető, ha a jó és a sötét oldal harcának ikonikus fegyvere, a lézerkard is sokféle változatban megjelenik.
A Csillagok háborúja-filmek óriási hatást gyakoroltak a populáris kultúra társművészeteire, így a popzenére is. Számos popdalt, albumot, sőt turnédíszletet inspiráltak így vagy úgy, direkt vagy indirekt formában. Mi most öt plusz egyet választottunk ki a sokaságból.
A hozzáértő rajongóból Star Wars-rendezővé vált J.J. Abrams megcsinálta azt, ami lehetetlennek tűnt: olyan jó folytatást készített a legnagyobb űrmesének, ami felnőtt a több mint egy évig tartó folyamatos hype-hoz. A Star Wars 7 az eredeti trilógia első két epizódjának receptjeire épít, kalandos, akciódús, izgalmas történetet mutat be okos humorral és elképesztő látvánnyal - és minél kevesebb digitális trükkel, az előzménytrilógia bukását elkerülendő. A visszatérő színészek és az új hősök egyaránt kitesznek magukért, új legendák születtek.
A Star Wars-univerzumot az elmúlt 40 évben szinte minden szemszögből megvizsgálták már, egyesek szerint például a saga egy remek tanmese arról, hogyan alakul ki, majd bukik el egy diktatúra. Darth Vader Birodalma római és náci mintákra épül, a Galaktikus Köztársaság pedig nem áll messze az ENSZ vagy az EU működésétől – a science ficton-művek politikai tanulmányozását itthon Tóth Csaba honosította meg, aki az ELTE népszerű kurzusán próbálja meg közelebb hozni a popkultúrára érzékeny fiatalokat a politológiához.
Kevés olyan alkalom van, amikor egy játék tesztelésébe úgy vág bele az ember, hogy már a telepítés előtt szinte biztos benne, hogy jót fog róla írni. És még kevesebb, amikor végül mégis rossz sül ki belőle. Kipróbáltuk a Star Wars univerzum új játékát, amiből éppen a játék hiányzik.
Az első vetítések után nem volt mindenki hanyatt esve a Csillagok Háborúja legújabb epizódjától, Az ébredő Erőtől. Sokan nosztalgiáztak. Schmuck Andor spoilerezett is – de azt a részt kivágtuk a videóból.
Megérdemli a szidást és a rajongók gyűlöletét az előzménytrilógia? Akkor jó egy Star Wars-mozi, ha nem George Lucas rendezi? Újranéztük mind a hat Star Wars-filmet, és sorrendbe állítottuk őket. Lehet és kell is velünk vitatkozni, hiszen ez az a kérdés, amiről minden mozirajongónak megvan a saját véleménye.
Jókora késéssel mutatták be az első Csillagok háborúját Magyarországon, de azóta Lucas univerzumának hazai lecsapódása egyre furább és érdekesebb fordulatokat vett. A hőskorban olyan plakátok, képregények jelentek meg a filmekről, hogy ma azokért nagyon komoly összeget fizetnek ki az elszánt rajongók. A Magyar Star Wars Klub elnökét, Barta Zoltánt kértük meg, hogy igazítson el minket a kacifántos magyar Star Wars-sztoriban. Ő pedig elmesélte,hogy mennyit ér egy fekete-fehér klubújság egy elszánt gyűjtőnek, és hogy miért érdemes belelapozni a korabeli magyar újságokba. És azt tudta, hogy a fénykardot lehet máshogy is nevezni?
Szellemes Magyar népmesék-jellegű rajzokat készített egy magyar grafikus a Star Wars klasszikusaiból.
A hozzáértő rajongóból Star Wars-rendezővé vált J.J. Abrams megcsinálta azt, ami lehetetlennek tűnt: olyan jó folytatást készített a legnagyobb űrmesének, ami felnőtt a több mint egy évig tartó folyamatos hype-hoz. A Star Wars 7 az eredeti trilógia első két epizódjának receptjeire épít, kalandos, akciódús, izgalmas történetet mutat be okos humorral és elképesztő látvánnyal - és minél kevesebb digitális trükkel, az előzménytrilógia bukását elkerülendő. A visszatérő színészek és az új hősök egyaránt kitesznek magukért, új legendák születtek. Spoiler-mentes kritikánk elolvasása után jegyet foglalni ér!
Szerda éjszakáig több mint 211 ezren vettek jegyet a Star Wars 7-re, amelyet ma éjféltől kezdenek itthon vetíteni - írta az Origo.
A mobilja lesz a fénykard, a számítógépen pedig megjelenik a pálya és az ellenség, ha erre az oldalra kattint. A Google játéka kihagyhatatlan szórakozás a Star Wars rajongóinak.